Yeni veya kullanılmış otomobil satın alacaksanız hiçbir zaman size sunulan ilk fiyatı kabul etmeyin. Bazı yöntemlerle yüzde 30’lara varan fiyat indirimlerinden faydalanabilirsiniz. Fiyatı istediğiniz seviyede düşüremeseniz bile sizin işinize yarayacak ek hizmetleri ücretsiz alabilirsiniz. Denemekte fayda var. İşte tavsiyeler:

Sıfır otomobil satın almak yerine henüz bir yıl bile kullanılmamış otomobiller tercih edin. Genellikle şirket otomobilleri olarak kullanılan ve kısa süre sonra geri verilen bu araçlar neredeyse yeni sayılır. Çok az kilometre gitmesine rağmen fiyatı yeni bir araca göre yüzde 20 veya 25 daha uygun oluyor.

Satıcının size sunduğu kredi imkanları yerine krediyi kendiniz başka bir bankadan çekin ve otomobili „Peşin“ satın alın. Bu genellikle daha uygun olacaktır. İnternette kıyaslama yaparak en uygun krediyi bulabilirsiniz. Bankaların faiz oranlarını ve aylık ödeyeceğiniz miktarı buradan öğrenebilirsiniz:

En uygun krediyi hangi banka veriyor? Buradan hesaplatın:

Özellikle kullanılmış araçlarda hiçbir zaman aracı çok beğendiğinizi belli etmeyin. Araçta kusurlar bulup bunları fiyattan düşürmeye çalışın.

Fiyatta daha fazla indirim alamıyorsanız size ücretsiz ek hizmetler sunmalarını isteyin. Örneğin ücretsiz yıllık araç bakımı veya yeni teker gibi.

Bol şanslar…

Yorumlar