Piyasada o kadar çok cep telefonu şirketi ve tarifesi var ki, müşteri hangisini seçeceğine karar vermekte güçlük çekiyor. Yıllardır hep aynı şirkette müşteri olanlar ise aslında bir çok avantajdan faydalanamıyor. Ҫünkü şirketler rekabet ortamında yeni müşteri kazanmak için oldukça avantajlı fiyat kampanyaları sunuyorlar. Eski müşteriler bunlardan faydalanamıyor. Yani siz sadece eski cep telefonu şebekenizden çıkıp yenisine geçerseniz „Yeni müşteri“ indirimlerinden faydalanabiliyorsunuz.

Yapılan araştırmalar, insanların genellikle şirket değiştirmediğini ve yıllarca hep aynı yerde kaldığını gösteriyor. Halbuki bunu yapsalar büyük ihtimalle aylık ödeyecekleri miktar daha düşük olacak ve kendilerine daha büyük bir telefonlaşma ve internet paketi verilecek.

Örneğin ayda 30 Euro ödeyip 2 GB internet paketi olan bir cep telefonu sahibi, başka bir şirkete geçse belkide 25 Euro karşılığı 4 GB’lık daha da hızlı bir paketin sahibi olacak.

Uzmanlar „Şirketini değiştiren kazanıyor“ tavsiyesinde bulunuyorlar. Bu arada eski şirketinizden çıkmak istiyorsanız bir çok yerde 3 ay önceden çıkış vermeniz gerektiğini de unutmayın.

(15.08.19)

Yorumlar