Cep telefonunuzda biriken fotoğraf ve videolar zamanla kapasitenin dolmasına ve cihazın yavaşlamasına sebep olabilir. Belirli aralıklarla bunları harici bir diske aktarmanız gerekir. Ancak bu işlem, bir çok kişiye zahmetli geliyor. İnsan ya vakit bulamıyor, ya da tam işe başlayacakken araya başka bir iş giriyor. Sonuç: Fotoğraf ve videolarınızı bir türlü dosyalara ayırıp güvenli br yerde saklayamıyorsunuz!

Cihaz kaybolur veya zarar görürse bütün özel dosyalarınızdan olabilirsiniz!

Bu sorunu ortadan kaldırmak için pratik ve güvenli bir yöntem tanıtmak istiyoruz: Otomatik Veri Yedekleme Sistemi

Belge, Fotoğraf, Video, Sunum gibi özel bilgilerinizi hem otomatik olarak güvenli bir yere kaydedin, hem de istediğiniz zaman istediğiniz yerden ulaşın. Bu yöntem gerçekten de çok işinize yarayabilir.

Size piyasadaki bazı otomatik veri yedekleme sistemlerinden örnekler sunmak istiyoruz.

Bu cihazlar şu ana kadar kullandığınız harici disklerden çok farklı. İçinde kendi işlemcisi var ve evinizdeki yerel ağa (Netzwerk) bağlı olarak bütün belge, video ve fotoğraflarınızı depolama imkanı sunuyor. Sistemin en önemli özelliği bir kez kaydedilen dosyalara ister evde olun ister dışarda, dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden ulaşabiliyorsunuz.

Bazı modellerin içinde size fazlasıyla yetecek büyüklükte hafıza kartları var. Örneğin 2,4 veya 8 TB büyüklüğündeki kapasite sayesinde dilediğiniz kadar fotoğraf ve videonuzu kaydedebilirsiniz.

Veri yedekleme kutuları, internete girmenizi sağlayan „Router“ benzeri bir kutu. Evinizdeki yerel ağ ile bağladıktan sonra cep telefonu/ laptop veya bilgisayarınızdaki bütün dosyaları kolayca içine aktarıp arşivliyorsunuz.

Diyelim ki siz cep telefonunuzla fotoğraf veya video çektiniz ve akşam eve geldiniz. Bu bilgiler cep telefonunuzdan otomatik olarak bu bilgi bankasına aktarılıyor. Yani kablo ile bağlantıya gerek kalmıyor.

Siz ağ dışındayken de dosyalarınıza erişme imkanı sunuyor. Diyelim ki siz dışarıdasınız ve acil evde daha önce bu cihaza kaydettiğiniz bilgilere ulaşmak istiyorsunuz. Cep telefonunuza yükleyeceğiniz program sayesinde kolay ve güvenli bir şekilde bu bilgileri görebilirsiniz.

Yani hem evdeyken (ağ içinde), hem de dışarıdayken (ağ dışında) bilgi, evrak, fotoğraf ve videolarınız daima elinizin altında olur.

Kolay, güvenli ve pratik bir yöntem ile özel dosyalarını arşivlemek ve bunlara ulaşmak isteyenler tercih ettiği bu yöntemi bir kere kullanmaya başladıktan sonra bir daha kolay kolay vazgeçmeyeceksiniz. Ayrıca bu yöntem, piyasada sunulan “Cloud” sistemlerinden daha güvenli.

Örneğin bir arkadaşınıza eski bir fotoğrafınızı göstermek istiyorsunuz veya bir video. Veya işyerinde acil bir evrağa bakmanız gerekiyor. Veya tatildesiniz ve evde kayıtlı olan bir bilgiye ihtiyacınız varsa…Tüm bu durumlarda anında evdeki sisteme giriş yapıp dosyalarınız arasından seçim yaprak ihtiyacınız olan bu bilgilere saniyeler içinde ulaşabilirsiniz.

Bu yöntem hem özel hayatınızda hem de iş hayatınızda çok işinize yarayabilir.

Avantajları:

– Bütün dosyalarınızı kolayca kaydedin
– Dosyalarınıza istediğiniz yerden ulaşın
– Çift hafızalama sistemi sayesinde dosyalarınız güvende olsun
– Telefonu bilgisayara bağlamaya gerek kalmasın
– Ağ içine kaydedeceğiniz videoları televizyondan izleyin
– Düşük enerji tüketimi sayesinde hesaplı bir yöntemden faydalanın
– Fotoğraf ve videolar otomatikman arşivlensin
– Dosyaları cihazlarınız arasında senkronize edin
– Kapasitesini yükseltebilirsiniz

Sizin için seçtiğimiz ürünler:

Piyasada sunulan bazı veri yedekleme kutuları, kapasiteleri ve fiyatları şunlar:

Yorumlar